Starptautisks konkurss studentiem par dienas gaismas izmantošanu

Uzņēmums VELUX grupa aicina studentus piedalīties gadskārtējā starptautiskajā VELUX konkursā «International VELUX Award – IVA 2018». 
 
VELUX konkursa mērķis ir mudināt studentus padomāt par dabīgo gaismu, paplašināt tās lietošanu un iespējas arhitektūrā, lai rastu estētiskus, funkcionālus un ilgspējīgus risinājums, mijiedarbojoties ēkām un videi ap to. 
 
Projektus konkursam var iesniegt divās kategorijās: 
1) dabīgā gaisma ēkās; 
2) pētījumi par dabīgo gaismu. 
 
2018. gada jūnijā starptautiska žūrija izvērtēs iesniegtos projektus un izvēlēsies reģionālos uzvarētājus – vienu no katras kategorijas. Konkursā pasaule tiek iedalīta piecos reģionos: Āfrika, Amerikas, Āzija/Okeānija, Austrumeiropa/Tuvie Austrumi un Rietumeiropa. Labākie projekti saņems naudas balvu un iespēju apmeklēt svinīgo ceremoniju. Balvu fonda  kopējais apjoms ir 30 000€. 
 
Konkursa svarīgākie datumi
• 2017. gada septembrī – reģistrācijas atvēršana konkursa mājaslapā iva.velux.com 
• 2018. gada janvāris –starptautiskās žūrijas apstiprināšana 
• 2018. gada aprīlis – beidzas dalībnieku reģistrācija
• 2018. gada jūnijs – projektu iesniegšanas teriņš un pirmā žūrijas tikšanās 
• 2018. gada oktobris – uzvarētāju paziņošana un balvu pasniegšana svinīgajā ceremonijā
 
Konkursa organizatoru mērķis ir veicināt to, lai arhitektūras skolas visā pasaulē uztver IVA konkusu kā iespēju integrēt dienas gaismas tēmu mācību procesā, un stimulēt arhitektūras studentu vēlmi padziļināti pētīt dabīgo gaismu kā svarīgu enerģijas, gaismas un komforta avotu. 
 
Konkurss tiek organizēts kopš 2004. gada ciešā sadarbībā ar Starptautisko Arhitektu apvienību (UIA). 13 gadu laikā tajā ir piedalījušies 4500 studenti no 350 skolām 80 valstīs.
Informācija par konkursu atrodama Facebook lapā www.facebook.com/internationalveluxaward un mājaslapā iva.velux.com.
 
Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar VELUX arhitekti Triin Lehtmets – triin.lehtmets@velux.com, kura pati studiju gados veiksmīgi piedalījusies šajā konkursā, vai rakstīt e-pastu uz adresi: iva@velux.com.
Latviešu