AF studenti uzvar starptautiskā konkursā

2. jūnijā Madridē notika starptautiskā arhitektūras projektu studentu konkursa Multi Comfort House fināls, kurā godalgoto pirmo vietu un konkursa dalībnieku balsojuma simpātijas ieguva divas no trijām konkursā pārstāvētajām RTU Arhitektūras fakultātes studentu komandām.

 
Uz konkursa fināla kārtu Spānijā devas trīs RTU AF studentu komandas, kuru darbi bija atzīti par labākajiem konkursa nacionālajā atlasē.
 
Aiva Dorbe un Lauma Kalniņa konkursā piedalījās ar projektu Sun Shade, ko starptautiskā žūrija novērtēja kā labāko, piešķirot autorēm 1. vietu un 1500 EUR lielo naudas balvu.
 
Ineses Gustas un Lauras Dārtas Ivanes projekts Formula for Living tika atzīts par labāko projektu konkursa dalībnieku balsojumā, un saņēma 500 EUR lielu naudas balvu.
 
Madara Šadrina un Rūdolfs Maurāns konkursā prezentēja projektu ar devīzi Outside-In, saņemot no žūrijas atzinīgus vārdus par projekta ideju.
 
Šogad starptautiskā konkursa valstu nacionālajās atlasēs un tiešsaistē kopumā tika iesniegti gandrīz 1800 projekti no 80 valstīm. Madridē notikušajā finālā iekļuva 57 darbi, pārstāvot arhitektūras skolas no 25 valstīm (Baltkrievija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dienvidāfrikas Republika, Francija, Horvātija, Igaunija, Indija, Itālija, Kazahstāna, Kirgiztāna, Kolumbija, Krievija, Latvija, Lielbritānija, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Turcija, Ukraina, Vācija). Konkursa 2. un 3. vietu ieguva Ukrainas un Igaunijas pārstāvji.
 
Konkursu Multi Comfort House organizē būvmateriālu koncerns Saint-Gobain jau kopš 2005. gada, aicinot piedalīties studentus, kas studē arhitektūras programmu vecākajos kursos (līdz 5. studiju gadam). Konkursa mērķis ir veicināt arhitektūras studentu izpratni par termālā, akustiskā un vizuālā komforta nodrošināšanu, izmantojot augstvērtīgus arhitektūras un dizaina risinājumus cilvēkam pievilcīgas un ērtas telpiskās vides veidošanā. Projektējamo objetu funkcijas un ģeogrāfiskās atrašanās vietas mainās katru gadu.
 
2017. gada konkursā RTU AF studenti pavasara semestrī mācībspēku vadībā izstrādāja projekta priekšlikumu divu esošu dzīvojamo ēku pārbūvei Madridē, Spānijā, nolūkā uzlabot iedzīvotāju dzīvojamās vides estētisko un funkcionālo kvalitāti, kā arī akustisko, vizuālo un siltuma komfortu. Šī tēma ir aktuāla arī Latvijā un Rīgā, ņemot vērā lielo dzīvojamā fonda apmēru, kam tuvākajos gados būtu nepieciešama renovācija.
Latviešu