RIXC mākslas un zinātnes festivāls un konference «Open Fields»

No 28. septembra. līdz 1. oktobrim aicinām apmeklēt Jauno mediju kultūras centra RIXC rīkoto mākslas un zinātnes festivālu un konferenci «Open Fields».

Pieciem RTU APF studentiem un mācībspēkiem ir iespēja konferenci apmeklēt bez maksas.

Konference notiks Nacionālajā bibliotēkā no 29. septembra līdz 1. oktobrim. Tās dalībnieki diskutēs par mākslu kā pētniecību, mākslas mainīgo lomu sabiedrībā, tās transformējošo potenciālu un sadarbību ar zinātni.

Konferences atklāšanā 29. septembrī plkst. 17 ar lekciju par digitālo mākslu postmediju laikmetā un laikmetīgās mākslas kontekstā sniegs kuratore Kristiāne Pola (Christiane Paul). Viņa ir profesore Ņujorkas pētniecības universitātē «The New School» un jauno mediju mākslas izstāžu kuratore Vitnejas Amerikāņu mākslas muzejā. K. Pola ir arī autore grāmatām «Digital Art» (MIT, 2008) un nesen iznākušajai grāmatai «A Companion to Digital Art» (MIT, 2016), kas šogad ieguva balvu par ieguldījumu digitālās mākslas rakstniecībā.

Otrs vieslektors – Jusi Parika (Jussi PARIKKA) ir mediju teorētiķis, rakstnieks un tehnoloģiju kultūras un estētikas profesors Vinčesteras mākslas skolā (Sauthemptonas universitāte), Lielbritānijā. Ieguvis doktora grādus kultūras vēsturēs Turku universitātē, Somijā, kur viņš ir arī digitālās kultūras teorijas docents.

Konferences noslēgumā, 1. oktobrī, ar lekciju par mākslu un zinātni uzstāsies Monika Bello (Monica BELLO), kuratore, pētniece un Šveices zinātnes centra CERN mākslas programmas «Arts@CERN» vadītāja.

Kopumā konferencē piedalīsies 100 dalībnieki no 30 valstīm, pārstāvot vairāk kā 60 mākslas organizācijas, muzejus, universitātes, tai skaitā Alto universitāti (Somija), Viļņas Mākslas akadēmiju (Lietuva), Igaunijas Mākslas akadēmiju, Stenforda universitāti (ASV), Kembridžas universitāti (UK), Londonas Mākslas universitāti, LU Cietvielu fizikas institūtu (Latvija), Bāzeles Mākslas un dizaina akadēmiju (Šveice), Veimāras Bauhaus universitāti (Vācija), Kopenhāgenas IT universitāti (Dānija), Palermo universitāti (Itālijā), Vale do São Francisco federālā universitāti (Brazīlija), Austrālijas Nacionālā universitāti, Honkongas Pilsētas universitāti u.c. RIXC festivāla konferences akadēmiskie partneri ir Liepājas universitāte, RISEBA Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola un Latvijas Mākslas akadēmija.

«Open Fields» konferenci papildinās vairākas izstādes. No 30. septembra līdz 2. novembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu zālēs būs apskatāmi ap 25 mākslinieku un dizaineru mākslas darbi, kas izaicina mūsu priekšstatus par mākslu un laikmetīgo estētiku, kombinē dažādus medijus, zināšanas un pētījumu laukus, kā arī interpretē un vizualizē zinātniskus, sociālus un kultūras datus jaunā un jēgpilnā veidā. Divas izstādes, kas notiks RIXC Galerijā un Arhitektūras un mediju centrā H2O 6. Festivāla priekšvakarā, 28. septembrī, plkst. 18, RIXC galerijā, 11. Novembra krastmalā 35, tiks atklāta austrāliešu-austriešu mākslinieku apvienības «Time's Up» izstāde «Turntona, mazpilsēta pie jūras».

Pasākumu kuplinās arī performanču programmu «Jaunās skaņas dienas», kas plānota 30. oktobrī plkst. 21 Arhitektūras un mediju centrā H2O 6.

Sīkāka informācija, pasākuma norises laiki un vietas.

RTU APF studenti un mācībspēki, kas vēlas iegūt bezmaksas ieejas karti konferencē, aicināti līdz 22. septembrim pieteikties pie Ingunas Dumberes Ķīpsalas ielā 6-416 (e-pasts: inguna.dumbere@rtu.lv; tālrunis: 67089116).