Starptautiskā studentu konkursa «MULTICOMFORT House» nacionālās atlases kārtas laureātu sveikšana

Latviešu

2017. gada 6. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē (RTU AF) notika starptautiskā konkursa «Multi Comfort House» nacionālās atlases kārtas noslēgums. Konkursu vecāko kursu arhitektūras studentiem kopš 2005. gada organizē siltuma un skaņas izolācijas un būvmateriālu ražošanas uzņēmums «Saint-Gobain». Tā mērķis ir veicināt topošo arhitektu izpratni par termālā, akustiskā un vizuālā komforta nodrošināšanu, izmantojot augstvērtīgus arhitektūras un dizaina risinājumus, cilvēkam pievilcīgas un ērtas telpiskās vides veidošanā. Konkurss notiek divās kārtās – vispirms nacionālā līmenī, pēc tam labākos katrs valsts projektus vērtē starptautiskā žūrija.

Katru gadu studentiem tiek dots kāds specifisks uzdevums. Šoreiz konkursa dalībniekiem bija jāizstrādā projekts divām daudzdzīvokļu ēkām Madridē, Spānijā, jāpiedāvā savs redzējums vides pieejamības uzlabojumiem, jāizstrādā risinājumi mājokļu termālajam, akustiskajam un vizuālajam komfortam, lai abu ēku esošie un potenciālie iedzīvotāji iegūtu funkcionāli ērtu un arhitektoniski augstvērtīgu dzīvojamo vidi.

Latvijas konkursa nacionālajā atlasē piedalījās visi RTU AF Arhitektūras profesionālās programmas 1. kursa studenti, kā arī ERASMUS+ apmaiņas programmas dalībnieki – fakultātē studējošie ārvalstu sadarbības augstskolu studenti.

Nacionālā žūrija, kuras sastāvā šogad ir Andris Lujāns un Jānis Ankipāns no «Saint-Gobain Latvia», RTU AF dekāns profesors Uģis Bratuškins, profesore Sandra Treija, docents Edgars Bondars, arhitekti Miķelis Putrāms un Guntis Grabovskis, «Passive Hause Latvia» pārstāvji Mare Mitrēvica un Ervīns Krauklis, izvērtēja 26 studentu komandu projektus.

Par labākajiem tika atzīti trīs studentu komandu veidotie projekti: Aivas Dorbes un Laumas Kalniņas; Ineses Gustas un Lauras Dārtas Ivanes; Madaras Šadrinas un Rūdolfa Maurāna.

Konkursa nacionālās kārtas uzvarētāji saņēma naudas balvas un iespēju pārstāvēt Latviju konkursa noslēdzošajā starptautiskajā kārtā Madridē.

Kategorija: