Rīgas arhitektūras gada balvas plāksnes atklāšana

Latviešu
  • 2015. gada 12. februārī RTU Dizaina centrā tika atklāta plāksne, kas apliecina, ka ēka atzīta par 2014. gada labāko arhitektūras objektu Rīgā. Ēkas renovācijas projekta autori arhitekti Ģirts Valeinis, Jānis Prusaks, Kristīne Krakope, Signe Zihelmane un inženieris Artis Silmanovičs ir saņēmuši Rīgas gada balvu arhitektūrā par kompetenci un degsmi 21. gadsimta augstākās izglītības un pētniecības prasībām atbilstošas sabiedriskas būves izveidošanā. 
    Godalgotā ēka ir piemērota divu radošu RTU struktūrvienību — RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) un RTU Dizaina tehnoloģiju institūta — studiju un zinātniskā darba vajadzībām. 
    APF dekāns Uģis Bratuškins: «Ēku būtībā ir radījuši RTU absolventi — ne tikai arhitekti, bet arī būvnieki un citu specialitāšu inženieri, kas augstāko izglītību ieguvuši RTU. Līdz ar to Rīgas arhitektūras gada balva RTU Dizaina centram reizē apliecina arī RTU izglītības kvalitāti». 
    Ēkas koncepta radīšanā tika iesaistīti arī APF studenti, kas studentu apmaiņas projektos bija studējuši ārpus Latvijas un redzējuši līdzīgas fakultāšu ēkas citās valstīs. Studenti vēlējās, lai studiju vide būtu pieejama 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā, lai ēka būtu «caurspīdīga», lai tajā būtu integrēta darbnīcu vide, kas atvieglotu komunikāciju ikdienā. Šīs studentu vēlmes arhitekti arī veiksmīgi īstenojuši, atzīst gan paši ēkas iemītnieki, gan žūrijas komisija, kurā strādāja pārstāvji no Latvijas Arhitektu savienības, Latvijas Būvinženieru savienības un Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes. 
    «Ēkai ir labs plānojums un telpiskā organizācija, kuras pamatā ir gaismas ātrijs, kas rada vizuālas kontroles iespēju pēc «panaopticum» principa, un vienlaikus ļauj ikdienā labi pārredzēt notiekošo visā ēkā. Inteliģenti ir izveidota bibliotēka puspagrabā un kokapstrādes darbnīca. Taču ēkas kvalitātes atklājas tieši lielajās auditorijās un zīmēšanas telpā ar āra terasi,» saka konkursa žūrijas pārstāvis no Latvijas Arhitektu savienības Oskars Redbergs.
Kategorija: