Aktualitātes

Noskaidroti profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmijas un ASV dzīvojošā būvinženiera Gunta Boles balvas laureāti.
 
RTU Arhitektūras fakultātes profesionālās maģistra studiju programmas «Arhitektūra» diplomandei Artai Buceniecei piešķirta profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmija. Viņas kursabiedrs Valdis Linde un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) maģistra profesionālo studiju programmas «Transportbūves» 1. kursa studente Endija Namsone saņēma ASV dzīvojošā būvinženiera Gunta Boles balvu. 
 
 
A. Strautmaņa prēmijas laureātes A. Bucenieces diplomprojekts ir «Piekrastes militārais mantojums Mangaļsalas revitalizācijai Rīgā», tā vadītājs – Egons Bērziņš. Profesora Ivara Strautmaņa (1932-2017) Latvijas reģionālās arhitektūras prēmija kopš 2013. gada tiek piešķirta reizi gadā vienam AF diplomandam. Šogad prēmijas apjoms ir 1200 eiro, un tās laureāte tika izraudzīta no 10 pretendentiem. Prēmijas mērķis ir veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā un mudināt topošos arhitektus vairāk domāt par piedāvāto paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībai.
 
G. Boles balvas laureāta V. Lindes diplomprojekts ir «Cēsu kosmosa izziņas centrs Cīrulīšu kultūrainavā», vadītāja Sandra Levāne. RTU Goda doktora un Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavaliera Gunta Boles balvu piešķir reizi gadā vienam/-ai RTU Arhitektūras fakultātes (AF) un vienam/-ai Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studentam/-ei, izvērtējot viņu sekmes, profesionālo aktivitāti ārpus studiju programmas apguves un izstrādātā studiju darba profesionālo kvalitāti. G. Bole ir pirmais arhitektūras un būvniecības izglītības mecenāts Latvijā, viņa balva šogad tika pasniegta jau 26. reizi, un tā ir 2500 ASV dolāru. Lēmumu par balvas piešķiršanu pieņem žūrija, kuras sastāvā ir arī G. Boles pārstāvis Latvijā – arhitekts Juris Skalbergs. Šogad G. Boles balvai bija pieteikušies deviņi studenti no AF un četri no BIF. 
 
Apbalvojumu svinīgā pasniegšana notika 18. janvārī RTU AF. Svinīgā pasākuma laikā laureātus un viesus uzrunāja J. Strautmanis, AF dekāns profesors Uģis Bratuškins, BIF dekāns profesors Juris Smirnovs, AF dekāna vietniece zinātniskajā darbā Sandra Treija un Latvijas Arhitektu savienības prezidente Gunta Grikmane. 
19.01.2018
Aicinām skolēnus, kuri plāno studēt RTU Arhitektūru, Materiālu tehnoloģiju un dizainu un Industriālo dizainu apmeklēt sagatavošanas kursus zīmēšanā, lai gatavotos iestāju pārbaudījumam Zīmēšanā. 
 
Lai gatavotos Zīmēšanas eksāmenam programmās Materiālu tehnoloģija un dizains un Industriālais dizains piedāvājam četru mēnešu apmācības kursu (februāris, marts, aprīlis, maijs).
 
Nodarbības vadīs RTU Arhitektūras fakultātes Tēlotājas mākslas katedras docente Dina Baumane.
 
Kursi notiks ceturtdienās no plkst. 16.30 līdz 18.30 Tēlotājas mākslas katedras telpās, Ķīpsalas ielā 6 (435. telpā – Zīmēšanas zālē). Arī sestdienas grupā nepāra datumos vēl ir četras brīvas vietas. Prioritāte šajā grupā ir kursantiem, kas dzīvo ārpus Rīgas.
 
Pirmā nodarbība ceturtdienu grupai plānota 1. februārī. Sestdienu grupai – 3. februārī.
 
Kursiem jāpiesakās, aizpildot reģistrācijas anketu un nosūtot to uz e-pasta adresi: anita.meldere@rtu.lv
 
Maksāšanas uzdevumu varēs saņemt nodarbības dienā.
 
Uz nodarbībām līdzi jāņem A2 formāta rasēšanas papīrs, HB zīmulis, dzēšgumija, stiprinājuma piespraudes.
 
Tālrunis uzziņām: 67089210
15.01.2018
21. janvārī plkst. 15.30 Kaņepes Kultūras centra Zilajā zālē Latvijas Kultūras akadēmijas studenti aicina uz diskusiju par tēmu, kā atdzīvināt pilsētu, aplūkojot alternatīvās kultūras vietas.
 
Diskusija «Urbānā reanimācija: kā atdzīvināt pilsētu?» ir veltīta divām pilsētām – Rīgai un Bezansonai (Francija) un tiek rīkota sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā.
 
Interesenti varēs iepazīties ar konkrētiem piemēriem un projektiem. Diskusijā piedalīsies latviešu un franču asociāciju pārstāvji, arhitekti un pilsētplānotāji, visiem cenšoties rast atbildi uz jautājumu „Urbānā reanimācija: kā atdzīvināt pilsētu?”. Tēma ir ļoti aktuāla un skar visu pilsētu nākotni, tāpēc aicinām jūs aktīvi iesaistīties šajā diskusijā, lai aizstāvētu savu viedokli par nākotnes pilsētu.

Ieeja brīva, diskusija angļu valodā.

Papildus informācija: pasakumi-fr@lka.edu.lv

09.01.2018
RTU Arhitektūras profesore Sandra Treija, zinātniskā asistente Alisa Korolova kopā ar domubiebriem izveidojuši projektu "Mobilais dārzs Juglā", kas no 11. janvāra līdz 1. februārim būs skatāms izstādē PAGALMS Latvijas Mākslas akadēmijā.
 
Mobilā dārza projekta autori: Sandra Treija, Alisa Koroļova, Kristīna Āboliņa. Projekts tapis sadarbībā ar Otto Ozolu, J. Lookinland, Egonu Bērziņu, R. Roznoshchik, RTU AF, LU ĢZZF un LU SZF studentiem. Video: J. Lookinland, A. Koroļova, O. Trebuhina, O. Ozols. Fotogrāfijas: O. Trebuhina. Kravas velo: O. Ozols un K. Krēķis. 
 
Izstādes atklāšana notiks 11. janvārī plkst. 18 ar īpašu jauno mākslinieku Lauras un Mārtiņa Veļas performanci.
 
"Kāds savam piemājas pagalmam ikdienā izskrien cauri, acis nepaceldams, kāds tur stāda rozes, kāds izkar veļu, bet vēl kādam – taciņu tīklojums pāri zālājam ir Visuma kosmiskais modelis ar Smilšu kasti kā Sauli pašā vidū. Pagalmā mīt mūsu bērnība. Spēles, draudzība, uzticēšanās un vilšanās. Bailes nākt mājās un bailes pazaudēt atslēgu. Cauri pagalmam mamma atgriežas no darba, ceriņkrūmā pie sētas visas laimītes apēstas. Cel cik augstu sētu gribi, norobežošanās un privātums ir utopija, neko jau nevar nosargāt! Laiks aiziet, un pagalmus nobruģē mūsu atmiņas," izstādes noskaņu apraksta viena no izstādes kuratorēm, Mākslas vēstures un teorijas apakšnozares 4. kursa studente Iveta Feldmane.
 
Izstādē apkopoti dažādu paaudžu latviešu mākslinieku darbi, kas tieši vai pastarpināti iekļaujas pilsētas ainavas žanrā un atklāj pagalmu estētiku. Līdzās tādiem lielmeistariem un atzītiem vārdiem mākslā kā Alberts Silzemnieks, Andris Eglītis, Auseklis Baušķenieks, Henrijs Klēbahs, Ieva Iltnere, Ivars Heinrihsons, Juris Baklāns, Kristaps Ģelzis, Kristians Brekte, Līga Purmale, Sandra Krastiņa, Valdis Celms, Vija Maldupe, būs redzami arī jauno mākslinieku darbi, kas tapuši speciāli šai izstādei. Plašajā ekspozīcijā pagalma interpretācijas atspoguļosies dažādos medijos – glezniecībā, grafikā, fotogrāfijā, video, tekstilā, keramikā un instalācijā.
 
Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmija un tās kuratori - LMA Mākslas vēstures un teorijas nodaļas 4. kursa studenti: Agris Briģis, Anna Emsiņa, Iveta Feldmane, Guntars Gritāns, Uldis Jaunzems-Pētersons, Anete Levenšteina, Baiba Nurža, Monta Ozoliņa, Anete Skuja, Rihards Bebris. Savukārt pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam izstādes norises laikā notiks diskusija par privātās un publiskās telpas attiecībām.
 
Ekspozīcijā iekļauti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, mākslas galerijas „Māksla XO“, Latvijas Mākslinieku savienības un Mūkusalas Mākslas salona "Zuzānu kolekcijas". 
 
Izstādes darba laiks:
O., T., P., S. 11.00 – 18.00
C. 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Ieeja izstādē – bezmaksas.
Izstādes norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmijas aula.
Kalpaka bulvāris 13, Rīga
08.01.2018
Nodibinājums „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” ir izsludinājis pieteiksanos uz profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendiju.
 
Profesors Ivars Starumanis stipendiju iedibināja ar mērķi veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā, piedāvājot visplašāko paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā.
 
Uz stipendiju var pretendēt RTU Arhitektūras fakultātes akadēmiskā bakalaura studiju programmas 4. kursa studenti un profesionālās maģistra studiju programmas 1. un 2. kursa studenti.
 
Konkursa kārtībā tiks piešķirta 1 stipendija 1200,00 EUR vērtībā.
Stipendija tiks izmaksāta divās daļās:
  • puse jeb 600,00 EUR tiks izmaksāta līdz 2018. gada janvāra beigām;
  • otra puse jeb 600,00 EUR tiks izmaksāta līdz 2018. gada februāra beigām.
Lai pieteiktos konkursam, pretendentiem jāiesniedz:
  • CV (Curriculum Vitae) - informācija par profesionālo aktivitāti ārpus tiešās studiju programmas apguves;
  • Diplomprojekts vai studiju darbs.
Pretendentiem minētie materiāli jāiesniedz Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 415. telpā Ingunai Dumberei, tālr. 67089116, e-pasts: inguna.dumbere@rtu.lv, līdz 2018. gada 17. janvāra plkst. 17.00, kā arī jāaugšuplādē nodibinājuma „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” mājaslapā www.fonds.rtu.lv.
 
20.12.2017
No 27. līdz 30. novembrim Arhitektūras fakultātes zinātniskā asistente Alisa Koroļova piedalījās starptautiskā konferencē  SGEM Vienna Green 2017, Vīnē. Konference bija veltīta ilgtspējīgai dabas resursu izmantošanai, jaunām materiālu pārstrādes metodēm, gaisa piesarņojuma problēmu risināšanai, ilgtspējīgam dizainam un arhitektūrai un citām ar ilgtspējīgu attīstību saistītām tēmām. 
 
Alisas Koroļovas un profesores Sandru Treiju konferencei iesniegtais un prezentētais raksts "The Impact of Land-Use on the Social and Ecological Systems in Courtyards of Large-Scale Housing Estates" sekcijā "Green Design and Sustainable Architecture" konferences noslēgumā un labāko runātāju apbalvošanas ceremonijā ieguva balvu par labāko prezentāciju.
 
Alisa Koroļova konferencē piedalījās, pateicoties Latvijas Studentu apvienības finansiālajam atbalstam.
06.12.2017
Arhitektūras fakultātes ātrijā līdz 20 janvārim apskatāma izstāde «Izgaismotā upe», kurā var iepazīties ar sešiem ambicioziem starpdiciplināriem Londonas tiltu izgaismošanas projektiem, kurus veidojuši speciālisti no visas pasaules. Izstādi rīko RTU Arhitektūras fakultāte sadarbībā ar biedrību «Noass».
 
Izstādes norises laikā, 18. decembrī plkst. 17, paredzēta konkursa finālistu, Londonā bāzētās kompānijas «Arup» pārstāvju - divu gaismas dizaineru  vieslekcija un diskusija par gaismu pilsētvidē.
 
Izstādē apskatāmie projekti tika atlasīti pērn Londonas pilsētas, fonda «The Iluminated River», Londonas mēra, Rotšildu fonda un citu sadarbības partneru izsludinātajā starptautiskā konkursā. Konkursa organizatori radīja ambiciozu plānu – izgaismot 17 Londonas tiltus pār Temzu, radot vienotu vairāk nekā 2,5 jūdžu garu mākslas darbu.
 
Konkurss radīja lielu interesi. Tajā piedalījās 105 starpdisciplināras komandas no visas pasaules– arhitekti, inženieri, mākslinieki, programmētāji, vides plānotāji, literāti un citu nozaru pārstāvji.
 
No pieteiktajiem projektiem konkursa žūrija izvēlējās sešus iespaidīgākos, spilgtākos un ilgtspējīgākos darbus. Starp tiem arī topošā Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja projekta autora, arhitektu biroja «Adžejs un partneri» un citu pasaulslavenu mākslinieku un arhitektu vīzijas. Par labāko žūrija atzina britu arhitektu biroja «Lifschutz Davidson Sandilands» sadarbībā ar amerikāņu skulptoru un instalāciju mākslinieku Leo Villareal radīto projektu «Straume» («Current»).
 
Izstādē «Izgaismotā upe» skatītāji var iepazīt Londonu no jauna skatu punkta – kā ambiciozu publiskās mākslas projektu, kura uzmanības centrā ir upe un tās nozīme pilsētnieku dzīvē. Projekta organizatori vēlas iepazīstināt skatītājus ar Londonas vēsturiskajām saitēm ar upi, sekmēt pilsētas kā pasaules radošo industriju centra atpazīstamību, atklāt ūdensmalu priekšrocības un sniegt lielākas iespējas iedzīvotājiem un viesiem baudīt upes apkārtni arī pēc tumsas iestāšanās.
 
04.12.2017
Arhitektūras fakultātes ātrijā šobrīd var apskatīt divu arhitektūras studentu - Ritvara Kratiņa un Rūda Rubeņa veidotu koka Dinamisko struktūru, kas 48 stundu laikā tapusi koka Hakatonā.
 
Hakatons ir satikšanās vieta dažāda līmeņa un profesiju pārstāvjiem un tā idejas pirmsākumi meklējami Kanādā 1999. gadā. Hakatons saukts arī par tehnoloģiju maratonu ir pasākums, kas ilgst 48 stundas. Tā mērķis ir izveidot jaunas komandas un radīt jaunus tehnoloģiskus risinājumus. Sākotnēji katrs savu biznesa ideju  prezentē pārējiem dalībniekiem. Pēc tam dalībnieki izvēlas, pie kuras idejas attīstīšanas strādāt turpmākās 48 stundas, lai veidotu reālu produkta prototipu. 
 
Koka hakatons radās pateicoties igauņu Kokapstrādes un mēbeļu izgatavošanas kompetences centram TSENTER Vaimelā (Väimela) un sadarbības projektam ar Vidzemes plānošanas reģionu. 
 
Garage 48 Wood hakatons notika no 20. līdz 22. okrtobrim un pulcēja dažādu profesiju pārstāvjus no Latvijas un Igaunijas. 
 
Hakatona dalībniekiem bija jāsagatavo idejas attēlu 90 sekunžu prezentācija. Dalībnieki iepazīstināja ar mēbelēm un spēlēm, dizaina priekšmetiem un laivām, vēlēšanu kabīnēm un koka savienojumiem – kopā tika prezentētas 36 idejas. 
 
Pēc prezentācijām katrs idejas autors saņēma plakātu ar idejas skici un sākās ideju atlases process. Katra dalībnieka reģistrācijas kartei bija piestiprināta kādas krāsas līmlapiņa ar pārstāvēto nozari – dizainers, inženieris, kokapstrādes speciālists, mārketinga konsultants u.c. Attiecīgi uzlīmējot savu lapiņu ar vārdu uz kādas idejas plakāta, tika nobalsots par idejas realizāciju. Pēc nepilnas stundas bija palikušas 18 idejas, kuras bija nokomplektējušas vizmas 4 cilvēku komandu. Tie, kuru idejas neatrada atbalstītājus, pievienojās citām komandām un darbs varēja sākties.
 
RTU Arhitektūras fakultātes studentu Ritvara Kratiņa un Rūda Rubeņa sākotnējā vēlme bija izstrādāt universālu stiprinājumu, ar kuru koka struktūras karkasu varētu stiprināt gan dažādos leņķos, gan dažādu skaitu savienojamo detaļu. Tas palīdzētu arhitektiem un dizaineriem veidot plašāku formu dažādību un iespaidīgākas formas. Puiši arī komentēja, ka ideālajā variantā stiprinājuma jābūt viegli montējama, lai katrs šādu struktūru varētu arī pats samontēt, neizmantojot sarežģītus instrumentus. Turklāt nākotnē varētu tikt izstrādāta datoprogrmma, kas sarēķina gan stiprināmo koku šķērsgriezumu, gan stiprinājum lielumu. Tad konstrukciju saražo, iepako un nosūta pasūtītājam līdzīgi kā mēbeli. Līdzīgu ideju prezentēja arī ungārs Gyuri Jakabfi aktualizējot kā problēmu lielas konstrukcijas atšķirīgos stiprinājumus, kas sarežģī piemēram liela angāra jeb tenta karkasa montāžu. Ja stiprinājumi būtu universāli, tad montāžas laiks būtu daudz īsāks.
 
Ideju balsošanas procesā abas komandas apvienojās, mūsu studentu komandai pievienojās Aleksis Pavalkovics, kas prezentēja ideju par lietotu dēļu sienu kā interjera detaļu, Zane Kalniņa, kuras ideja bija oriģināli koka apsveikumi kāzām, Antra Viļuma, kas pārstāvēja dizaina piramīdu idejas komandu, un metāla speciālists Paul Salumaa.
 
Komandas darbs sākās ar puišu sākotnējā izpētes materiāla prezentēšanu un idejas precizēšanu. Piektdienas vakarā bija jāprecizē ideja, jāsadala lomas un pienākumi, jāuzskaita nepieciešamie materiāli. Otrajā dienā bija pieejamas gan kokapstrādes, gan metālapstrādes iekārtas, varēja konsultēties pie profesionāļiem un dažādu jomu speciālistiem, bet ik pa dažām stundām bija tikšanās ar mentoriem un jādemonstrē idejas attīstība vai prototipa tapšanas process. Arī gala prezentācijas laiks svētdienā bija visiem jau iepriekš zināms un nemainīgs.
 
Lai gan piektdienas vakarā bija daudz neskaidrību un diskusijas par stiprinājuma materiālu un principu “dinamiskajai” konstrukcijai, sestdien jau sākā darbs pie detaļu ražošanas. Ungārs Gyuri ķērās pie koka detaļu virpošanas, lai iespējams taptu unikāls stiprinājuma mezgls - pagaidām četru detaļu stiprināšanai vienā plaknē, bet ar iepēju tās tālāk stiprināt dažādos leņķos. Pārējā komanda gatavoja rasējumus metāla detaļu lāzergriezējam un uzsāka koka detaļu sagatavošanu atbilstoši konstrukcijas izmēriem. Lai arī datorā uzzīmētajā struktūrā bija labi redzami leņķi un savienojumi, tomēr tika pieņemt lēmums par maketa izgatavošanu mērogā 1:10. Piegriežot 10x10 mm putu polistirola “brusas” un salīmējot mezglus, tapa Dinamiskās struktūras modelis.
 
Paralēli no metāla tapa trīs dažādi stiprinājumu prototipi –metāla stieņu savienojumu sametionot, metālā plāksne ar pieciem stiprinājuma atzariem un metāla lokšņu bumba, kurā varētu iestiprināt vajadzīgo stieņu skaitu, kas ielīmēti koka konstrukcijā. Tas bija radošs process ar optimiskākiem brīžiem, kad kaurkas jau ir tapis un atsevišķiem brīžiem, kad tomēr, jāsaprot “viss ir iespējams”, bet ne vienmēr izdodas. Galu galā konstrukcija bija ieguvusi visu stiprinājums un samontēta. Atkājās nelielas rāmja stabilitātes problēma, kas ātri tika atrisinātas. Bija jāizdomā arī veids kā to no darbnīcas pārvietot uz skatuvi, jo kopējais izmērs pārsniedz durvju ailu parametrus. Dinamiskās struktūras pārvēršana omulīgā dīvānā tika atstāta uz pēdējām studām, bet viss tika realizēts un prezentēts izcili. 
 
Viens no idejas autoriem, RTU AF students Rūdis Rubenis stāsta: «Sākumā bija ideja piedalīties pasākumā, kas pats šķita gana intriģējošs. Tikai tad, pāris dienas pirms Hakatona, ar kolēģi Ritvaru pārrunājot idejas, ar kurām varētu piedalīties pasākuma, izvēlējāmies šo konstrukciju. Problēma – lai gan mūsdienās lauzītas ģeometriskas formas mēbeļu, vieglu struktūru un konstrukciju, piemēram, paviljonu dizainā ir diezgan populāras, to izveide joprojām ir liels izaicinājums un katru reizi prasa individuālus risinājumus. Mūsu mērķis bija izveidot sistēmu, kā šādas formas varētu brīvāk un ērtāk izgatavot. Lielākais izaicinājums protams ir savienojumu vietas, kurās kopā sanāk 3-9 vai vairāki koka elementi dažādos, katru reizi atšķirīgos leņķos. Tā nu mēs izdomājām demo prototipu, ko taisīsim – dīvānu, ko ietver struktūra ar iespējām tajā ievietot dažādus akustiskos vai aizpildījuma paneļus, piemēram, lai novietotu to trokšņainā bibliotēkas ātrijā. Un tad 48h laikā centāmies to izgatavot, testējot 4 dažādus savienojumu veidus.
 
Sajūta pašiem beigās bija tāda, ka šo nepilno divu dienu laikā esam paveikuši mēneša darbu – no idejas noformēšanas – ko vispār mēs taisīsim, līdz savienojumu izdomāšanai, izgatavošanai, un pat dīvāniņa notapsēšanai. Pašiem zīmējām failus lāzeriekārtai, griezām un locījām, metinājām savienojumus no metāla loksnēm.. Tas viss bija iespējam pateicoties lieliskai pasākuma organizācijai, ka arī iespaidīgajam darbnīcu nodrošinājumam un lieliskajiem, atsaucīgajam personālam un mentoriem.»
 
Kopumā tika realizētas visas 18 idejas  – velo groziņš, laiva, balsošanas kabīne, bērnu gulta, spēles, dažādas mēbeles un pat iepirkšanās rati lielveikaliem.
 
Lai arī pasākums nebija konkurss ar balvām, tomēr nobeigumā tika sadalītas pirmās trīs vietas jeb atlasītās idejas, kurām būs papildus atbalsts to pilnveidošanai un realizēšanai. Visaugstāko vērtējumu kompetentā žūrija piešķīra velo groziņam Bike Box, otra labākā ideja bija salokāma saplākšņa laiva Viisk, bet trešā godalgotā vieta piešķirta koka dizaina atkrituma tvertnei Tim Bin. Par ideju ar augstāko biznesa potenciālu atzina iepirkšanās ratus lielveikaliem Playcart. Dinamiskā struktūra saņēma inženieru inovācijas balvu, bet noslēguma pasākumā tika uzsvērts, ka uzvarētāji un ieguvēji šajā pasākumā ir visi. Tāpat tika pieminēts, ka pasākums ir bijis tik iespaidīgs un pārsteidzi pat pašus organizatorus, ka ir liela iespēja, ka tas taps par ikgadēju pasākumu Garage48 Wood.
13.11.2017
Uzņēmums VELUX grupa aicina studentus piedalīties gadskārtējā starptautiskajā VELUX konkursā «International VELUX Award – IVA 2018». 
 
VELUX konkursa mērķis ir mudināt studentus padomāt par dabīgo gaismu, paplašināt tās lietošanu un iespējas arhitektūrā, lai rastu estētiskus, funkcionālus un ilgspējīgus risinājums, mijiedarbojoties ēkām un videi ap to. 
 
Projektus konkursam var iesniegt divās kategorijās: 
1) dabīgā gaisma ēkās; 
2) pētījumi par dabīgo gaismu. 
 
2018. gada jūnijā starptautiska žūrija izvērtēs iesniegtos projektus un izvēlēsies reģionālos uzvarētājus – vienu no katras kategorijas. Konkursā pasaule tiek iedalīta piecos reģionos: Āfrika, Amerikas, Āzija/Okeānija, Austrumeiropa/Tuvie Austrumi un Rietumeiropa. Labākie projekti saņems naudas balvu un iespēju apmeklēt svinīgo ceremoniju. Balvu fonda  kopējais apjoms ir 30 000€. 
 
Konkursa svarīgākie datumi
• 2017. gada septembrī – reģistrācijas atvēršana konkursa mājaslapā iva.velux.com 
• 2018. gada janvāris –starptautiskās žūrijas apstiprināšana 
• 2018. gada aprīlis – beidzas dalībnieku reģistrācija
• 2018. gada jūnijs – projektu iesniegšanas teriņš un pirmā žūrijas tikšanās 
• 2018. gada oktobris – uzvarētāju paziņošana un balvu pasniegšana svinīgajā ceremonijā
 
Konkursa organizatoru mērķis ir veicināt to, lai arhitektūras skolas visā pasaulē uztver IVA konkusu kā iespēju integrēt dienas gaismas tēmu mācību procesā, un stimulēt arhitektūras studentu vēlmi padziļināti pētīt dabīgo gaismu kā svarīgu enerģijas, gaismas un komforta avotu. 
 
Konkurss tiek organizēts kopš 2004. gada ciešā sadarbībā ar Starptautisko Arhitektu apvienību (UIA). 13 gadu laikā tajā ir piedalījušies 4500 studenti no 350 skolām 80 valstīs.
Informācija par konkursu atrodama Facebook lapā www.facebook.com/internationalveluxaward un mājaslapā iva.velux.com.
 
Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar VELUX arhitekti Triin Lehtmets – triin.lehtmets@velux.com, kura pati studiju gados veiksmīgi piedalījusies šajā konkursā, vai rakstīt e-pastu uz adresi: iva@velux.com.
17.10.2017
Arhitektūras fakultātes Tēlotājmākslas katedra aicina vidusskolēnus apmeklēt sagatavošanas kursus zīmēšanā, lai gatavotos iestājpārbaudījumam zīmēšanā. 
 
Uz kursiem gaidīti ir vidusskolēni, kas vēlas studēt arhitektūru, materiālu tehnoloģiju un dizainu vai industriālo dizainu.
 
Kursu ilgums astoņi mēneši (no 2017. gada oktobra līdz 2018. gada maijam).
 
Zīmēšanas kursi notiek Arhitektūras fakultātes Tēlotājas mākslas katedras telpās, Ķīpsalas ielā 6 (435. telpā – Zīmēšanas zālē).
 
Kursu norises laiks:
trešdienās plkst. 16.30 – 18.30 (pirmā nodarbība 4.10.2017.)
sestdienās plkst. 11.00 - 13.00 / pārtraukums / 13.30 – 15.30 (pirmās nodarbības 7.10.2017. vai 14.10.2017)
 
Kursiem jāpiesakās, aizpildot reģistrācijas anketu un nosūtot uz e-pasta adresi: anita.meldere@rtu.lv
 
Maksāšanas uzdevumu varēs saņemt nodarbības dienā.
 
Uz nodarbībām līdzi jāņem A2 formāta rasēšanas papīrs, HB zīmulis, dzēšgumija, stiprinājuma piespraudes.
 
Tālrunis uzziņām: 67089210
10.10.2017

Pages